Uusi MGS suosii eurooppalaisia / Uutiset / pelaaja.fi

Uusi MGS suosii eurooppalaisia

13.01.2007 // Kirjoittanut: Pelaaja_Ossi
15

Konami on kertonut, että jo Japanissa ja Yhdysvalloissa julkaistun Metal Gear Solid: Portable Opsin PAL-versio sisältää lisämateriaalia. Eurooppalaiset ja australialaiset pääsevät nauttimaan 12 uudesta pelihahmosta, ylimääräisistä tehtävistä ja uusista pelialueista.

Vuoteen 1970 sijoittuva toimintahiiviskely jatkaa siitä, mihin Snake Eaterissa jäätiin. Ainoastaan PSP:lle ilmestyvän Portable Opsin Euroopan julkaisupäivä sijoittuu huhtikuulle. Ensimmäiset tunnelmat pelistä voit lukea helmikuun Pelaajasta.

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Tiduzz kuva
Tiduzz

'Portable Opsin Euroopan julkaisupäivä sijoittuu huhtikuulle.' Kuten minulla myös PSP:n hankkiminen.

Käyttäjän Zett0r kuva
Zett0r

Katoppas..meitäkin suositaan jostain...

Käyttäjän Nazza kuva
Nazza

Kerrankin näinpäin :)

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Konami se aina jaksaa lepyttää vihaisia eurooppalaisia, jotka saavat moiset huippupelit viimeisinä. Muistaakseni myös Snake Eaterin PAL-versioon lisättiin lisähärpäkkeitä.

Käyttäjän Scarface kuva
Scarface

Vai että suositaan oikein. Paskat, syrjintää tämä on.

Onneksi PSP ja PS3 ovat aluekoodivapaita, niin eipä ainakaan tarvitse venailla käännöksiä puolta vuotta jonkin hikisen Boss Survivalin takia.

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

Onneksi sentään subsistencen netti-peliä oli paranneltu paljon japsi ja USA versiosta.

Käyttäjän halofani kuva
halofani

Hitsi kun on jäänyt metal gear solid 3 pelammata:(Vois se mgs3 tulla myös xboxillekin.
Vai pitäskö ostaa uudelleen pleikka 2 ja mgs3 siihen.
metal gear solid sarja on ollut aivan loistava:)Mä ainaskin tykää niistä paljon on mulla xboxille mgs2.

Käyttäjän zoukka kuva
zoukka

Kyllä hyvää jaksaa odottaa. Meikällä pari kaveria osti psp:t juuri PO lanien takia... vaikkakin Jenkki-version melkein tilaa jo niiden spessu-kuorien takia.

Sitä ennen pitäisi hommata vielä (käsittämättömästi) Acid 2 joka on jäänyt väliin.

Käyttäjän himopelaaja kuva
himopelaaja

Jos kattoo mun epäselvää profiilia :D, Niin voi huomata että multakin on jäänyt snake eater pelaamatta läpi. Pääsin siihen melko loppuun, Mutta jostain syystä en päässyt eteenpäin. Pitäis siis pelata tämä läpi niin voisi olla helpompi ymmärtää tarinaa, Josta tämä jatkuu sitten. En tiedä sitten liittyykö Guns of the patriots mitenkään snake eateriin.(?)

Käyttäjän Anonymous kuva
Anonymous (ei varmistettu)

MGS4 sijoittuu MGS2:sen jälkeiseen aikaan.