Uusi Red Dead Redemption 2 -pelikuvatraileri on täällä! Tätä kaikkea avoin villi länsi tarjoaa / Uutiset / pelaaja.fi

Uusi Red Dead Redemption 2 -pelikuvatraileri on täällä! Tätä kaikkea avoin villi länsi tarjoaa

1.10.2018 // Kirjoittanut: Panu Saarenoja
25
red dead redemption 2 gameplay

Rockstar Games on julkaissut toisen laajemman pelikuvatrailerin Red Dead Redemption 2:sta.

Uusi video syventyy yksityiskohtaisemmin pelimaailmasta löytyviin aktiviteetteihin ja käy siis muun muassa läpi pelin erilaisia tehtävätyyppejä sekä viholliskonnien kanssa vuorovaikuttamista. Edellispelistä tutun Dead Eye -ampumajärjestelmän uusi kehittyneempi versio nostetaan sekin jalustalle yhdessä uuden ensimmäisen persoonan pelaamismahdollisuuden kanssa.

Lisää Red Dead Redemption 2 -asiaa on luvassa perjantaina, kun lokakuun Pelaaja-lehti saapuu kauppoihin. Siinä tarjolla on kattava ennakko pelistä sopivasti ennen sen 26. lokakuuta tapahtuvaa virallista julkaisua.

Pelin edellisen pelikuvavideon voi katsoa täältä.

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän Kuros kuva
Kuros

Alkoi tämän videon myötä tuntumaan nänneissä jotain kummaa.

Käyttäjän Boblick kuva
Boblick

Joo, näyttäähän tuo ihan hyvältä. Taidan silti odotella PC-versiota, tai jos sellaista ei tule, niin sitten PS5 versiota.

Käyttäjän snaketus kuva
snaketus
Lainaus Boblick

Joo, näyttäähän tuo ihan hyvältä. Taidan silti odotella PC-versiota, tai jos sellaista ei tule, niin sitten PS5 versiota.

Sama.

Käyttäjän Hanska kuva
Hanska

Ite en jaksa kahta vuotta venata PC-versiota. Käyn julkaisupäivänä ostaan pelin pleikkarille ja linnottaudun eväiden kans muutamaksi päiväksi kämpille. Ihan hemmetin hyvältä vaikuttaa.

Käyttäjän Rokkijani kuva
Rokkijani

On sellainen sojokki päällä, että ei pysty mitään PC/Ps5 versiota odottelemaan.

Käyttäjän zappah kuva
zappah

Ei kyllä itsekään pystyisi odottelemaan tällaisten kanssa jotain über-versioita, konsoleita tai muuta. Pakko hankkia saman tien. Muutenkin oikeastaan tulee odoteltua pelien oston kanssa lähinnä sellaisten teosten kanssa, jotka eivät ole niitä kaikkein pakollisimpia hankintoja.

Hyvin harvoin on sellaista tilannetta että peli jää kesken sen takia, että ei pyöri tarpeeksi hyvin tai grafiikka ei ole tarpeeksi hyvää. Last Guardian jäi kesken ärsyttävän huonon ohjauksen takia ja nyt aloittamani Dead Rising 3 ihmetytti diashowhun verrattavissa olevalla fps:llä, jolla psykopaattitaistelut on ihan hirveää sähläystä. Silti pelin parissa olen viihtynyt ja ajattelin pelailla läpi ennen tätä RDR2:sta.

Käyttäjän snaketus kuva
snaketus
Lainaus zappah

Ei kyllä itsekään pystyisi odottelemaan tällaisten kanssa jotain über-versioita,

Pakko kun ainoat julkaisupäivän versiot on subpar. Eri asia jos ei olisi parempaa versiota tulossa koskaan, mutta kun on.

Käyttäjän Pohjalaanen kuva
Pohjalaanen

Rupeaa näyttämään siltä, että pakko ostaa. Todennäköisesti sitten vielä kahteenkin kertaan, mutta en ajatellut odotella paria vuotta. Toisaalta pelasin Red Dead Redempitonin vasta kesällä läpi ensimmäistä kertaa, joten odottaakkin osaan, mutta nyt rupeasi nuo maisemat saamaan punat poskille.

Käyttäjän Angel of Death kuva
Angel of Death

Houkuttaisi pelata, mutta silti päätin odotella PC-versiota.

Käyttäjän Monco Carser kuva
Monco Carser

Miksi joku hullu odottaisi PS5 versiota, kun peli nykyisellään näyttää jumalaiselta. Minä poika tyytyväisenä pelaan heti julkaisussa.