
Uusi 007 Legends -pelin traileri on tuotu päivänvaloon. Räjähtävän toiminnan ohella video paljastaa pelin kaksi uutta tehtävää, joista toinen on ottanut vaikutteita elokuvasta Kuolema saa odottaa, kun taas toinen pohjautuu filmiin 007 ja lupa tappaa.
Kaiken kaikkiaan 007 Legends pitää sisällään kuusi klassisen Bond-elokuvan pohjalta rakennettua tehtävää. Elokuvista mukaan on aikaisemmin varmistettu Kuuraketti, Skyfall sekä Hänen majesteettinsa salaisessa palveluksessa.
Lokakuussa julkaistavaa peliä kehittää brittiläinen Eurocom, joka on ollut vastuussa muun muassa viimeisimmistä Goldeney 007 -peleistä. Uusimman Bond-seikkailun pääsee kokemaan sekä Xbox 360:llä, PlayStation 3:lla että pc:llä.
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.
Kommentit
Suurena Bond fanina tämä oli jo alunperin hankinta listalla, mutta nyt kun mukana on kaksi suosikki bondia eli lupa tappaa ja hänen majesteettinsa salaisessa palveluksessa niin tämä on jo pakkohankinta :D
Miksihän tätä nyt ei sitten voitu PC:lle tehdä kanssa? Näyttää mielenkiintoiselta mut en kyllä tateilla ala pelaamaan koska siinä menee vaa omat hermot
Peli tulee tosiaan myös PC:lle. Pahoittelut lipsahduksesta, oli pelin kotisivuillakin vähän peiteltynä tuo tieto.
-Panu
Onpas välillä melko kökön näköistä settiä. Niinku tuo ajokohtaus 0:50
Tuli heti mieleen Resistance Burning Skies tosta kuvasta. Sama asekin... Tämä peli sopisi hyvin myös Vitalle :D