
Siitä lähtien kun Wii julkaistiin, fanit ovat odottaneet pääsevänsä valomiekkailemaan liikkeentunnistavalla ohjaimella.
Nyt Lucas Arts on viimein tarttunut täkyyn. Yhtiö ilmoitti tänään tekevänsä Star Wars: The Force Unleashed -nimeä kantavaa Tähtien sota -peliä, jossa valomiekkaa heilutetaan Wiimotea käyttämällä ja pelihahmon liikuttaminen hoidetaan Nunchuk-ohjaimella.
The Force Unleashed on LucasArtsin ensimmäinen uuden sukupolven konsoleille kehitetty peli. Se julkaistaan Wiin lisäksi PlayStation 3:lle ja Xbox 360:lle. PS3- ja Xbox 360 -versiot käyttävät NaturalMotionin kohuttua Euphoria-moottoria, joka mallintaa ihmiskehon hermostoa eikä käytä enää valmiiksi purkitettuja animaatioita.
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.






















Kommentit
näin pitääkin!!!!!
Tämä on sellainen että faneille kolahtaa kun nyrkki silmään :D
Ei siinä mitään.. Itselleni en ole hommaamassa mutta vapaus kaikille :D
Mielenkiintoiselta kuullostaa, toivottavasti eivät tee tästä mitään äkkiseltään suhaistua secunda peliä, vaan käyttäisivät kunnolla aikaa pelin kehittämiseen.
Kovana Star Wars -fanina tämä peli on jo pitkään ollut odotetuimpien pelien listallani ja toivoin todella että peli tulisi myös Wiille. Trailerien ja kuvien perusteella on luvassa komeaa toimintaa, ja tietenkin myös tarinapuoli kiinnostaa
Kuulostaa hauskalta ja vihdoinkin wii saa kunnon käyttöä myös erillaisille peleille. Muuthan olivat aika epäonnistuneita ja murskatuomioita keränneitä.
Hyvä homma Wiin omistajille. Jos en jo omistaisi XO:ta niin voisin hommata Wiin ihan tuon pelin takia.
"Mielenkiintoiselta kuullostaa, toivottavasti eivät tee tästä mitään äkkiseltään suhaistua secunda peliä, vaan käyttäisivät kunnolla aikaa pelin kehittämiseen."
Ei pelkoa, tästä tulee ainakin toiseksi paras tähtien sota-peli kautta aikojen. Knights of the Old Republic on se paras ainakin vielä. Toivottavasti ei tämän jälkeen.
Kuulostaa kovalta!
Star Wars ftw!
Vihdoin! Kunhan pelistä nyt tulisi oikeasti hyvä ei nimellä myyvä roska.
PS3- ja Xbox 360 -versiot käyttävät NaturalMotionin kohuttua Euphoria-moottoria, joka mallintaa ihmiskehon hermostoa eikä käytä enää valmiiksi purkitettuja animaatioita.
Aika kovaa BS:ssää :D