
Viikko on jälleen vaihtunut, mikä tarkoittaa uutta viikon kysymystä. Tällä kertaa kysymys käsittelee Grand Theft Auto 6:tta, josta liikkui viime viikolla varsin meheviä ja tietenkin vahvistamattomia huhuja.
Kysymys ja vastausvaihtoehdot kuuluvat kokonaisuudessaan seuraavasti:
Minne haluaisit huhumyllyissä pyörivän Grand Theft Auto 6:n sijoittuvan?
-
Vice Cityyn
-
Liberty Cityyn
-
San Andreakseen ja Los Santokseen
-
Johonkin muuhun amerikkalaiseen kaupunkiin
-
Johonkin muuhun ei-amerikkalaiseen kaupunkiin
Voit seurata kyselyn tuloksia myös Pelaajalehti.comin etusivulta. Omaa vastaustaan ja siihen johtaneita painavia syitä voi perustella alla olevassa kommentointisarakkeessa. Parhaat, hauskimmat tai mieleenpainuvimmat kommentit saatetaan nostaa esille ensi viikon kyselykatsauksessa. Mikäli et ole rekisteröitynyt sivustolle kommentoidaksesi, asian voi helposti korjata täältä
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.























Kommentit
Suomeen.
Suomeen olisi kova mutta koska ei ole kovin mahdollinen niin äänestin vain sitä Vice Cityä. 80-luku on kovinta ikinä aina. Lopulta silti on ihan sama mihin se GTA 6 sijoittuu: tulee ostettua kuitenkin ja hyvin varmasti toimii.
Todennäköisesti Vice City, mutta olisihan tuo virkistävää jos sijouttuisi jopa jenkkien ulkopuolelle, mutta kyllähän tuo jenkkiläisen yhteiskunnan parodisointi ja kritisointi taitaa olla niin oleellinen osa GTA:n "DNA:ta", että varmaan fiktiivisiin amerikkalaisiin kaupunkeihin tulee sijoittumaan jatkossakin.
Tokioon ehdottomasti! Kyseessä on maailman suurin megalopoli, jossa varmasti riittäisi tekemistä. Olisi mielenkiintoista nähdä, miten GTA-sarjan visio Tokiosta temmellyskenttänä eroaisi Yakuza-sarjasta (jossa pääsee seikkailemaan vain hyvin rajatussa osassa Tokiota).
Itsellä sama. Jos ei Tokioon niin sitten Vice City käy oikein hyvin, jos vielä sijoittuisi 80-lukuun niin olisi loistava.
Myös Lontoo olisi mielenkiintoinen, briteistä saisi kirjoitettua loistavia hahmoja.
en usko että tulee suomeen sijouttumaan.Tuskin Rockstaria pohjois-maat kiinnostaa.Ennemin ne venäjälle menisi..
Itse olen vähän omituinen ja haluaisin sen sijoittuvan chicagoon kyseessä on kuitenkin Yhdysvaltojen kolmanneksi isoin kaupunki kun new yorkista ja los angelesista on jo pelit niin olisi mielenkiintoista nähdä mitä tästä saataisiin aikaiseksi. Mitä Yhdysvaltojen ulkopuolisiin kaupunkeihin tulee niin rockstar itse on ilmoittanut että gta pääpelit eivät todennäköisesti tule koskaan sijoittumaan minnekkään muualle kuin Yhdysvaltoihin. En nyt löydä tätä artikkelia mistään mutta muistaisin lukeneeni näin.
Pariisiin..Saisi vetää muslimi terroristejä pataan oikein urakalla tai joku toinen nykyisen EU:n maahanmuuttopolitiikan tuhoama Euroopan kaupunki käy myös..Pääasia, ettei ole jenkeissä..
Minne tahansa ei-amerikkalaiseen kaupunkiin. Saattaisin jopa ostaa ensimmäisen GTA:ni
Siinäkö ne maahanmuuttoon, sotiin ja pakolaisiin liittyvät ongelmat sitten ratkevat kun saa videopelissä laittaa muslimia kylmäksi?