
F1 2010 on saanut julkaisupäivän. Codemastersin Formula 1 -peli julkaistaan syyskuun 24. päivänä. Peliä kehitetään Xbox 360:lle, PS3:lle ja pc:lle.
F1 2010 sisältää virallisen Formula-lisenssin, joka takaa pelille oikeat tallit ja kuskit. Mukana nähdään myös vaihtuvat säätilat, autenttisen kisat varikkokäynteineen ja niin edelleen.
Lähde: MCVUK
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.
























Kommentit
Ei voi muuta sanoi, kuin että hyvältä näyttää! :)
Graffassa ei ole mitään vikaa, mutta missä kaikki värit ovat?
Jep hyvältä näyttää ja kuulostaa toivottavasti en tule pettymään kun tät jo aika kauan odotellutkin:)
Aina on tehny mieli ostaa joku f1 peli mut kaikki aina olleet niin kökköjä mut tää nyt ehottomasti menee ostoon.
Edellinen ostamani F1 peli oli F1 2002 Cubelle. Pidin kyseisestä köröttelypelistä suhteellisen paljon. Tämä uutukainen näyttää sen verran herkulliselta, että taitaa mennä ostoon.
Onhan tätä uutta f1 peliä odotettukki ps3:lle jo 4 vuotta joten ostoon menee. Kiinnostaa tuo live to life ja ai kuskien tekoäly joka on kuulemma eri luokkaa kuin aikaisemmin eli tekoälyn peräänajoja tuskin montaa tulee :)
Pakko ostaa,jos kukaan muu ei ennen julkaisu päivää minulle peliä lahjoita.
Houkuttelisi kyllä, mietityttää vaan onko aikaa pelailla kun muitakin hyviä pelejä tulossa ja kirjoituksetkin edessä. :P
Pakko ostos tätä on odotettu kuin nousevaa kuuta
Tekisi mieli todellakin ostaa, mutta tässä syksyllä tulee niin paljon muitakin mielenkiintoisia pelejä, niin valitettavasti kaikkia niitä ei voi ostaa. Katsotaas.