
Vajaan kuukauden päästä on jälleen aika pelata uutta Wolfenstein-peliä. Ruotsalaisella Machine Gamesilla kehitteillä oleva Wolfenstein. The New Order onkin saanut jälleen yhden uuden trailerin, jossa peli nähdään jälleen hieman uudessa valossa.
Uudessa trailerissa The New Orderista vilautellaan yhtä yksittäistä pelin kenttää, jota kuitenkin pelataan videolla kahdella eri tavalla. Ensimmäinen puolikas pätkästä menee hiippaillun ja hiljaisten tappojen merkeissä, kun taas toisessa puolikkaassa kainaloon otetaan kaksi kappaletta rynnäkkökivääreitä.
Julkaisunsa Wolfenstein: The New Order saa toukokuun 20. päivä. Peli tuodaan sekä Xbox Onelle, Xbox 360:lle, PlayStation 4:lle, PlayStation 3:lle että pc:lle.
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.





















Kommentit
Itse taidan, kun pelin joskus 2-3 vuoden päästä hankin, suosia taktisempaa vihollisten kukistamista. Jotenkin vihollisten kukistaminen salakavalasti on tyydyttävämpää kun vain juosta aseet laulaen.
Perusgeneeristä huttua. Ei ole aikoihin enää fps- ja AAA-pelit sen kummemmin kiinnostaneet.
Perusgeneerisen "coolin" massa vastaisen massa hipsteri pellen kommentti. Eiköhän tämä peli ole ennemminkin matkustus FPS pelien kulta-aikoihin, eikä sitä nykypäivän muka realistista
militääri shaissea. Ilmeisesti et taida paljon tämän pelin taustatiedoista tietää, että mitä sieltä on tulossa. [spoiler]Hyvää sieltä tulee, ei epäilystäkään.[/spoiler]
Tämän pelin trailereiden musiikki on kyllä mahtavaa. Eikä pelikään kyllä huonolta vaikuta.
Lineaarinen kenttädesign, hidasta "paina shift että juokset" meininkiä ja ads kaikissa aseissa. Ei kuulosta hirmu kulta-ajan peliltä jos minulta kysytään, toisaalta kommenttisi perusteella olettaisinkin sinun pitävän tätä kulta aikaa lähinnä vuonna 2007.
Toihan näytti just mukavalta mäyheelttä...geneerinen in my ass.
Hyvältä näyttää! Tuo mäyhemi alkaa jo vähän näyttää siltä mitä RtCW:ssä oli! Hyppy sivuttain oviaukosta sisään venom-tykki laulaen vyön tyhjäksi, sitten laaki panzasta, pari naattia ja viimeistely ämpeenelikybäsel tai äfgeeneligagosel! huh, nostalgiassa on sitä jotain..
Tosiaan dual wieldissä ammutaan vain lonkalta ja käsittääkseni jokainen ase tukee tätä. Ja jos iron sight tähtäily ei vaikuta tarkkuuteen kauheasti, niin ei se haittaa jos on mukana. Lääkintä pakkaukset ja pohjattomat taskut riittävät jo erottamaan tämän nykypäivän kahden aseen-runkkarihuohotus-scripti helvetti-pelleily peleistä. En muista milloin tämä pelleily alkoi taisi olla edellisen sukupolven myötä, kulta-ajalla tarkoitan aikaa ennen näitä älyttömyyksiä, aikaa jolloin räiskintä pelit olivat oikeasti vaikeita.
Ja tosiaan vaihtoehtoisia reittejäkin pitäisi piisata, joten ei niin kauhean "lineaarinen kenttädesign" taida olla.