World of Tanks -julkaisija päiväsi oman Diablo-tyylisen toimintaroolipelinsä / Uutiset / pelaaja.fi

World of Tanks -julkaisija päiväsi oman Diablo-tyylisen toimintaroolipelinsä

25.07.2019 // Kirjoittanut: Panu Saarenoja
1

Wargaming on antanut virallisen julkaisupäivän Pagan Online -toimintaroolipelilleen. Viimeiset kolme kuukautta varhaisjulkaisumuodossa elänyt seikkailu päivittyy pc:llä 1.0-versioon elokuun 27. päivä.

Julkaisupäivityksellä Pagan Onlinen sisältö- ja ominaisuutarjonta on kasvamassa isolla kädellä. Sisuksiinsa se kahdeksaan lukuun jaetun tarinakampanjan uusine alueineen ja pomoineen, kaksi uutta pelattavaa hahmoa, lisää varusteita, uusia loppupäähän saatavia haasteita ja viilatun hahmonkehityksen.

Peliä voi pelailla vastaisuudessa myös niin, että WASD-näppäimien sijaan hahmoa voi liikuttaa hiirellä. Ohjaintuki liittyy sekin osaksi valikoimia.

Virallisen julkaisun myötä pelin hinta kohoaa samalla 25 eurosta 30 euroon. Kehittymisen ei kerrotan kuitenkaan jäävän siihen, että säännöllisiä päivityksiä kelpaa odotella vastaisuudessakin.

Lähde: Pagan Online (kotisivu)

Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi.

Kommentit

Käyttäjän zerodaunholy kuva
zerodaunholy

niin onko tämä moninpeli kuten nimestä voisi kuvitella?